Доступно и всерьез о людях и  взаимоотношениях между ними
Добро пожаловать в Socionics.org Войти | Регистрация | Помощь
in Найти
.

камень в небе (тема лидера меньшинства)

Последний ответ: дэдди   20 hours, 14 minutes ago   Ответов: 12
Сортировать сообщения: Previous Next
  •  08/31/2017, 14:07 1840813

камень в небе (тема лидера меньшинства)

"наименьшее меньшинство на земле -- это индивидуальное лицо. те, кто отрицает индивидуальные права, не могут претендовать на роль защитников меньшинств".
    -- неизвестный

добро пожаловать на www дот socionics дот org
    (я принимаю заявки на должность ассистента топикстартера в моё отсутствие)

подразделы темы:

№ 1. выявление ваших склонностей
    (любимая тема женщины - это ее собственная личность.)

№ 2. вопросы о любви
    (развязка адмиралом "золотоносным песком" половым ваших жизненных хитросплетений в области амурных дел.)

№ 3. складчина творчества
    (складчина наших любимых или собственных творений.)

№ 4. оптимизация профилирования личности (профайлинга)
    (раскрытие секретов поведения самок нашего вида и соперников за власть с преимуществами для студентов через модификации поведения.)

№ 5. игра типолологий
    (изучение разных типов самок нашего вида с ракурсов различных таксономий; поиск оптимальной в практическом смысле классификации.)

№ 6. каменскизм
    (построение дэдди и его миньоншами утопического образования начиная с постепенной экспозиции писаных и неписаныех правил, эмпирических правил и обрядов, его релегиозно-философского кредо, затем продвижения его разделов и подразделов через детализацию этики, метафизики и эпистемологии этого движения, и изобретение инструментов и систем для выполнения грандиозной программы каменскизма. на микроуровне мы представим экспозицию "правил игры" и принципов в образе жизни дэдди и его миньонш.)

№ 7. троллинг
    (шутовство троллей, парирование или игнорирование троллизма желающих помешать успеху других (завистников). изучение троллизма как феномена. стратегии борьбы с троллями или использование их в ваших интересах.)

№ 8. связь с топикстартером
    (пора перейти к более тесному общению)

№ 9. песочница
    (эскизные простыни.)

son altesse sacré deus le sacré lord protecteur yama hypérion קאמענסקי ou Daddy ou amiral 《poussière d'or》 amour, le fondateur et l'grand maître sacré de l'club des kamenskistes ou la nation des demi-dieux et demi-chiennes, et le fondateur de première maison daddy'ienne-abrahamienne de commonwealth des états clients de protectorate-république de kamenskylande
    _
  •  09/03/2017, 6:22 1840843 in reply to 1840813

отношения любви-ненависти

айнура, я не мог знать, сколько баллов из ста твоего интереса имеет место быть из-за моей улыбки, а сколько из-за того что мне захочется жить в алма-ате недалеко от центра, где ты жила раньше, или по крайней мере в сердце города. я помню твоё негодование когда твоя мама (из-за какой-то только что построеной мещанской хаты) даже не спросив тебя, уже упаковала твои вещи, и postfactum оповестила тебя о переезде в глухой спальный район на окраине, там где даже нет фонарных столбов (не говоря уже о самих фонарях) чтобы вешать на них кишмя кишащих там наркоманов, и ветренно, как это обычно бывает в пригородах, ну и соответственно ты зябнешь. это место похоже (если руководствоваться сведениями из интернета) в сорока минутах езды от милого твоему сердцу сердца города. ты не любишь публичный транспорт, предпочитаешь ходить, а до центра не дойти. ты хотела чтобы я ехал скорее, (30-го августа без визы на месяц, "хоть мол на две недели", а не 20-го сентября по 1-ое октября, по немного более выгодной визе) но на меньший срок, с меньшей выгодой для наших отношений, и использовала самое мощное женское оружие -- половое желание 97% несдержанных, и 90% одиноких мужчин, разговорами о размере твоих грудей, откровенными вопросами о том, переспал бы я с тобой, и "взаимным" интересом. прости пожалуйста, ты думала что я девственник, или по крайней мере что я думаю членом "как все мужчины, да и женщины тоже"? ха! разьве это гарантия? ведь я знаю тебя почти два года. хоть и в сетке.. надо отдать тебе должное, ты польстила мне сказав что я тебе нужен, но не пройдя "медицинского осмотра в военкомате любви" (физического экзамена в реальной жизни), какая вероятность что "нужен" тебе я, а не хорошая локация и отдых от гостящих у тебя тёти и двоюродной сестры сидящих у тебя на голове, как раз до первых чисел октября (когда по безвизовому сценарию я как раз должен был бы уехать), открывающих твою дверь, и брюзжащей доминирующей мамы (я знаю по себе это чувство рабства)? ты думала что я девственник, или по крайней мере что я думаю членом "как все мужчины, да и женщины тоже". если девушка приглашает меня приехать к ней издалёка, хочет чтобы я преодолел неудобства для этого, хотя сама неудобства для приезда по встречному предложению преодолевать не соглашается, и это мол вне обсуждения потому что Я манипулятор (улыбнула, какой из меня манипулятор если всё получается по твоему? мда... ты даже заставила меня захотеть приехать сразу как хотела ТЫ, похвалив меня за "хитрость", как я мол умею продумывать всё на четыре хода вперёд, вау!! моя идея, сопряженная с превосходно известными тебе неприятными ощущениями в америке от общения с больным колитом гипер-холерическим и несдержанным отцом пока я жду визу, мол действительно лучше, мудрее, и т. п., и как только мы "согласились" что так было бы лучше (я имел наглость, против собственного импульса, согласиться с тобой, а не сделать наоборот.) ты дико разозлилась на меня, и похолодела как Алма-атинская погода. теперь я нужен не ей а музеям.) убеждает меня что я ей нужен, без физического осмотра в реале, поглаживая мою гордость (гордыня это гордость которой можно манипулировать, поэтому "поглаживать гордыню" это смешное повторение. гордостью джентельмена нельзя манипулировать, и за это женщины-фальшивки ненавидят джентри), я играю в одну игру. эта игра называется "авантюристка или аферистка". я прислушиваюсь к тону её голоса, нежный ли он или беспечный, смотрю много ли она мне пишет и как часто она первая шлет мне СМС-ы, оставляет записи и так далее -- если много и часто, то это и хорошо, и плохо. хорошо потому что у неё высокий уровень интереса ко мне. плохо по множеству причин. это отнимает время. это не-в-реальное общение. шлюхи не ценят развернутые ответы, они снижают их баллы интереса из ста, а я перфекционист, а если им не отвечать совсем -- думают что ты охладел к ним. приходится отвечать односложно. если сука гибкая, можно через разы, а если слишком расчетливая, хочет всё контролировать, не будет писать следующий, пока не ответишь на предыдущий, это морока. плохо, потому, что если я буду каждый раз отвечать, то она станет меньше думать обо мне, меньше дивиться тому что я кажусь неуловимым, пытаясь разнюхать, есть у меня обратный интерес к ней или нет? это то что нужно жещине для счастья: надежда без сытой уверенности. самке не нужно для счастья, чтобы мужчина ее любил, это только мешает и всё портит. ей нужно чтобы он любил её обратно -- ответной любовью, не такой прямоленейно-напористой: какой-то смесью нежности и благодарности за то что у неё хороший вкус в мужчинах или сутенёрах, за то что сука нажимает только, или преимущественно на правильные кнопки, но без неискренности, показывает на деле, и без поглаживания эго в виде уловки. если самка поглаживает мужское самолюбие бескорыстно, то это хорошо. но если её слова не подкрепляются поступками, тогда плюнь да брось. задача гребца, убедить девушку-пассажира, что она навигатор, вау! но если пассажир больше является грузом лодки, чем членом её экипажа, то такого пассажира, будь он красивой женщиной или феминисткой с низкими баллами интереса из ста, или не дай бог феминисткой с высокими, стоит выбросить за борт. (весёлые и сговорчивые пассажиры помогают гребцу тянуть вес их общих задниц.) если ремесло любви заметно, это не ремесло, и тем более не искусство. сутенёр не уламывает шлюх и новых для этой профессии девиц, он дает им фантазию что это они сами себя уломали, (тем более что частично так оно и есть), или даже его. но кто стоит у руля на самом деле? очень ярко-серый кардинал омута любви. и я смотрю совпадает ли это поощерение моего мужского самолюбия с поступками этой девченки: да или нет? или да? когда ничего непоғятно, это выглядит подозрительно. когда женский интерес ко мне высок, всё так ужасно просто выглядит. (как минимум 51% интереса ко мне, и как максимум 49%-ов к моей квартире, или аферистка 39% -- 49% ко мне, и 51% -- 49%-ов к моему месту обитания. когда меня называют аферист, это ошибка, я авантюрист. надо знать разницу. может в словаре ее не указано, но это не оправдание для оскорбительной подмены терминов: часто бабы домысливают в форме проекций собственных тайных намерений). пусть чистых сделок нет, но хотелось бы дать волю фантазии хоть на 2%-а. тонкая грань, которая является кардинальным различием. но фантазировать опасно. интернет, это бульварный роман твоего же собственного авторства, в котором ты главный герой, какая может быть вероятность, что при встрече в реальной жизни мужчина физически понравится женщине. физически и по языку тела и манере разговаривать, женщине нравятся только три из ста мужских супермоделей, мужчине -- сто из ста женских. будь мужчина хоть самым известным человеком своей эпохи, при встрече в реальной жизни, это как первая встреча номер два (после первой встречи в сетке, она всё равно, первая, и через сорок тысяч лет "сетевого романа"). как здесь не может быть корысти, или ты влюблена в мои сверхдлинные записи? но ты же слушатель только коротеньких. так что тебе во мне нравится?

доктор рихард зорге, был советский разведчик-сутенёр в японии, предупредил сталина, что япония не будет атаковать с востока, но сталин ему не поверил, потому что мысли зорге казались сталину слишком развернутыми, и лишними. поэтому сталин не перекинул резервы из южного зауралья пораньше. когда наконец поверил, много людей погибло без надобности. зорге сталин зазывал вернуться в союз, чтобы расстрелять, но разведчик не торопился уходить "на пенсию". в итоге его казнили японцы, но он успел всех шикарных японских баб перетрахать. шикарная женщина должна быть умнее а не хитрее. тогда она будет любить и развлекать одновременно. в обратном случае она будет иметь слишком много лишних тактик, и пустую голову как сталин: не обращающий ни на что внимание узкий разум.

дэдди
    _
  •  09/04/2017, 9:57 1840855 in reply to 1840813

дэдди предпочитает "женщин-разгадок".
    они уже значительно были разгаданы им.
    решение загадок лучше оставить для личностного роста.
    хорошая женщина -- как истинный мистик. истинные мистики всё делают понятным.
    в долгосрочной перспективе мужчине от женщины нужна предсказуемость -- от попутчиков и попутчиц -- верность.
    есть некоторые, которые пытаются сбить с толку намеренно, -- но они-то и есть самые прозрачные.
    даже когда у меня не находится слов чтобы ответить, я "рядом". (тебя внимательно слушаю).

https://youtu.be/ByZYktIfozs
    www дот socionics дот org
    так говорил дэдди
    _

•  09/06/2017, 14:35 1840903 in reply to 1840813

эскиз торжественного гимна каменскизма
    © son altesse sacré deus le sacré lord protecteur yama hypérion קאמענסקי ou Daddy ou адмирал 《золотоносный песок》 половой, le fondateur et l'grand maître sacré de l'club des kamenskistes ou la nation des demi-dieux et demi-chiennes, et le fondateur de première maison daddy'ienne-abrahamienne de commonwealth des états clients de protectorate-république de kamenskylande

《天堂就在拐角处。》
    -- amiral 《poussière d'or》 amour

《припасти "лучшее" для конца》
    -- принцип джентри, полубогов и богов и верховного сущесва

table of contents

№ 1 🔴 гимн-благодарение
    № 2 🔴 не я мятежник, я ортодокс.
    № 3 🔴 философия, характер, психика -- одна модель 
    № 4 🔴 новые шесть стен каменскисткого клуба 
    № 5 🔴 столпы в дополнение к стенам 
    № 6 🔴 проверь себя, дополнительная информация о столпах
    № 7 🔴 мои люди среди чужих
    № 8 🔴 анатомия и характер -- типы в альбоме напечатанном на хлопковой бумаге будут функциональные, или же типы восприятия жизни? домысел -- враг прогресса.
    № 9 🔴 чистокровная сука и её подтипы
    № 0 🔴 завораживающий (spellbinding)

иллюстрации

№ 1
    № 2 
    № 2 
    № 3 
    № 4 
    № 5 
    № 6 
    № 7 
    № 8 
    № 9 
    № 0

▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪

№ 1 🔴 гимн-благодарение

Praise be to l'Être suprême, who weaves and embroiders the best of possible worlds -- not a perfect world, because injustice and rejection are the costs of the gift of choice. Both of us have no choice, but to choose. Not voting means voting for the greater evil. But with Patience we find options we haven't thought of before. Time is our greatest treasure.

Butterflies are such a determined animal. When they are exhausted, they lie down on the surface of a water body, which they are crossing. Then they lay an egg, a new butterfly develops on top of their bodies. Then the new butterfly, continues along the same trajectory, without changing course. With respect to creation of reality, there is no difference between the past tense and the present tense. Reality is unchangeable either way. 

I thank thee l'Être suprême for making the facts of reality implacable, in order for them to be an infallible footing for The Demi-Dieux and Demi-Chiennes to keep getting better at the Nine Pillars of the Club des Kamenskistes ou la Nation des Demi-Dieux et Demi-Chiennes. 

I thank thee for giving Kamenskysts an edge over their detractors, against whom Reality works automatically, because they are too mentally lazy to dig deeper into its secrets by using more advanced methods of epistemology -- improving their probing techniques, and, especially, simply face Reality -- without inventing excuses to substitute true facts with, however bewildering these factors or facts may be, being either newly discovered or long-forgotten; or substituting facts with their emotions and wishful (or prideful) thinking; for they never muster the courage to try, for once, not to repeat mistakes which they repeat over and over, throughout their lives, being either superstitious or fashionably cynical. 

I neither ask, nor expect anything from thee, as the factors of reality are sufficient to serve as a potent near-omniscient god. Through thy gift of choice it is quite possible to elect to be near-omniscient -- to know both The Cause (The Nine Pillars and The Six Walls of the Kamensky Faith Club) and The System (a body of principles that empower me and my pupils and understudies to live without deviating from The Nine Pillars.) It is up to me to choose to do what helps The Cause, a choice I've made for a moment of life, or a lengthy life for eternity -- as fate would will it. 

I merely wish to express gratitude, which is the honorable thing to do. As thy only, and likewise autonomous and indispensable limb, by my own volition and a sense of duty to the world, it is my occupation to answer prayers within the realm of thy reality's expanding possibilities, and Kamensky Faith Club's architecture for life and love. I also see that what I've founded is consistent with thine own hopes for how I should apply thy reality. Though my physical eyesight is far from good, my mind's sight is not obscured by any fault, such as timidity or any other obscuration.

Thou hast provided a degree of free will to all living beings, down to the meanest organism. We can all make a dent in the evolution of our species. Although only man (the human male) has complete control of his choices -- all living beings are moral agents (to a certain extent). It is likely that there are, or will be in the future, non-human males who have the gift of choice in its entirety -- applying it is another matter.

Life is the application of the gift of choice. I thank thee for making a living world, and I choose to consistently do what advances the nine pillars of the Kamensky Faith Club also known as Kamenskisme or the Nation of Demigods (Gods in the making) and Thoroughbred Potential Bitches. It is wrong to rest upon my laurels, even having reached the divine status. Although the foundation of the creed is perfectly laid -- it ever so slightly keeps evolving, illuminations continue -- as a superstructure and decoration. More importantly -- repetition does everything.

The difference is that in a world without injustice and rejection, I wouldn’t tell myself, but would be forced to do what benefits Kamenskisme. I therefore do not take injustice and rejection personally. Just as this is the best of possible worlds, Kamenskisme is the best of possible ways to shape it. 

We are partners. Living to the fullest is choosing to do what is right according to Kamenskisme, because life is longer than the number of mere pleasures even if life seems short. To fulfill my part of the job is difficult without le Commonwealth des États Clients de Protectorate-République de Kamenskylande, a cultural-political-religious polity where Kamensky Faith Club can optimally operate, I must pay a price, which disturbs the balance between self-interest and sense of duty. But I trust thy masterplan -- to restore the balance! Thy reality, -- is slim and trim, and at the same time diverse and opulent, if approached and handled without politically correct illusions. (Its horizons will be expanded if we cross its implacable vastness with knowledge of causality.) What more is there to ask for? All is given -- the rest is all up to us. The world does not come with a manual, but Kamenskisme is a manual.

Miracles be damned! When people pray for miracles, they are ignoring the reality, that miracles are not possible without breaking the laws of reality, which would destabilize the world, and make personal achievement impossible.  

The ingrates should get off their 
    knees. Gratitude has a short memory. The bipolar l'Être suprême (Mithra and Lord Brahma in the East, Aten and Saturn in the West) is neglected, because he is not instrumental in fulfilling freeloaders' and beggars' expectations, which have A VERY GOOD MEMORY. That is why heretics worship imaginary and fake gods of 《The Pantheon of Wishful Thinking.》

Of course causality is a useless tool to beggars. They have only to lift a finger, to make use of what thou art providing for them, but they wouldn’t lift a finger!

They rather pray for a reaction to their inaction. This is why they can’t block the Open Agenda of Kamenskisme; they can only slow it down with their underhanded counter-agendas.

Blockers be damned! A curse upon sub-deities. Natural (not inducted) Demi-Gods and Demi-Chiennes are HELPERS, not BLOCKERS, and they do accelerate the dawn of the Kamensky Era. Who can't dislike, can't feel affection as well. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) It is us, the Demigods that the common man should ask for help. But he would rather pray to non-existent sub-deities. In addition to injustice and rejection, there is also insanity. That too should be taken for granted. Fixing things which are not btoken. (A perfect world would be worse than the best world.) This is what we know and feel grateful for. Yama, the hero of Proto-Indo-Iranian folklore was an astronomer. So was Hyperion, the father of Western science, the only Titan whom the gods did not manage to defeat. All science started with astronomy. Yama and Hyperion are human avatars of Lord Brahma in Kamenskisme. Jai Jinendra! Jai Gourevitchisme-Kamenskisme! Why? The star spangled night sky is a killing-free notebook for mathematics.

जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!)

№ 2 🔴 не я мятежник, я ортодокс.

《It is during that return, that pause, that Sisyphus interests me. A face that toils so close to stones is already stone itself! I see that man going back down with a heavy yet measured step toward the torment of which he will never know the end. That hour like a breathing-space which returns as surely as his suffering, that is the hour of consciousness. At each of those moments when he leaves the heights and gradually sinks toward the lairs of the gods, he is superior to his fate. He is stronger than his rock.》
    ~ Albert Camus

In Gourevitchisme-Kamenskisme the rebel does not call himself a rebel, he considers himself orthodox. From that vantage point, I'd like to examine the corollary of a breathing-space in mathematics. Perhaps during the night the water surface became the first king's chalkboard.

《Дума за думой, волна за волной –
    Два проявленья стихии одной:
    В сердце ли тесном, в безбрежном ли море,
    Здесь – в заключении, там – на просторе, –
    Тот же всё вечный прибой и отбой,》
    ~  Fyodor Tyutchev

Or to quote Charles Baudelaire,

《Vous êtes tous les deux ténébreux et discrets:
    Homme, nul n'a sondé le fond de tes abîmes;
    Ô mer, nul ne connaît tes richesses intimes,
    Tant vous êtes jaloux de garder vos secrets!》

There are major breathing-spaces and there are lesser ones. If we imagine the universe as a 19 by 19 surface, where the vertical axis represents Saturn-Brahma (Saturn), and the horizontal axis represents Aten-Mithra (Sun) - two aspects of l'Être suprême - facts and terrain knowledge (or product knowledge) and ideas and initiatives (or implementation), than numbers 5 and 15 on both axis would represent minor breathing-spaces, and the number 10 a major one. The minor cutting edges would divide the number nine into two segments of four digits; the major breathing spaces would divide 19 numbers into two segments of 9 digits. A breathing space is symbolized by an oval looking 《number》 called a zero. 10 and all multiples of 10 are really zeroes, major zeroes, and they represent aspects of l'Être suprême. Fives and numbers ending with a five are also zeroes, which represent the same aspects in Demigods and Demi-Chiennes: facts (Saturnal) -- if on the vertical axis and ideas (Solar) if on the horizontal axis. The grid would have 361 points. Point 361 (the middle point on the grid) would fall on the Kamenskyst leap year's breathing-space , when facts and ideas are fully concentric. Likewise, within the minds of the Demigods and the Demi-Chiennes facts and ideas would become fully concentric during the Kamenskyst leap year's breathing-space when man ascends to divine status. This means there is a time and place, where Gourevitchisme-Kamenskisme's Master Plan and the Supreme Being's Master Plan are exactly the same. We know the time, September 29 on a leap year, but we are in search of the place. Kronosville and the Kamensky Faith Club's grand lodge have not been placed on the map yet. In fact this piece of wisdom pertains to Pillar X of Kamenskisme -- the Advanced Class.

№ 3 🔴 философия, характер, психика -- одна модель 

Success in Gourevitchisme-Kamenskisme requires a balance of powers on all the levels, mental, interpersonal, governmental.

The symbol of the central (heart) Chakra is the hexagram. Faith in a master plan greater than we can yet perceive improves heart health. The hexagon, a cross section of a cell constructed by a bee, is a symbol of civilization. A common faith: to call the same thing disgrace, and to call the same thing a virtue, is the foundation of civilizations' stability. These are some of the reasons why 《Faith》 occupies the central place (the hexagon formed by overlapping of the two triangles forming a 360 degree hexagram). If three percent of humanity can expand to become ten percent, it would be a mind-blowing success.

A pyramid is an ancient symbol of power. The three sub-triangles of the Truth Triangle are the power of knowledge, the power of masculine grace, and the power of feminine grace. The three sub-triangles of the Mind Triangle are the three estates of the mind or alternately of the state. The Faith Hexagon is formed by the intersection of the Truth and the Mind triangles. These six divisions are in a single formation protecting values shared by all, Gourevitchisme-Kamenskisme, The Constitution of Kamenskylande, and The Kamenskyland Bill Of Immutable Rights.

№ 4 🔴 новые шесть стен каменскисткого клуба 

кроме эрогенных зон, есть эрогенные чувства-ощущения. многие ощущения вызывают глубокие чувства и эмоциональные реакции не носящие специфически эрогенную окраску. сугубо лично для меня, это чувство слуха. в качестве наших критериев, мы хотим эксклюзивно использовать только те ощущения, которые действительно являются эрогенными для индивида. наша фрейдистская предпосылка  заключается в том, что эрогенность, предраспологает к роли человека в племени -- что сопоставимо с его роли в цивилизации.

я уретральный, кожный, и мышечный в равной степени, тоесть вождь (главнокомандующий) а так-же офицер и рядовой боец, но это мало что значит без дополнительных характеристик. эти характеристики мы  сейчас узнаем: какие мои эрогенно-функциональные ощущения? 

я насчитал 18 сенсорных чувств помимо зрения, слуха, осязания, вкуса ✔ и обоняния ✔, но важно только какие из них эрогенные. 

1. чувство противодавления и соударения ✔
    2. чувство тепла (или его отсутствия) ✔
    3. чувство уровня жажды (чувство голода меньше всего на меня влияет. на голодный желудок интуиция работает лучше.) ✔
    4. чувство равновесия и положения в пространстве, ускорения, ощущения веса, ко­торое оп­ре­деля­ет­ся со­дер­жа­щими жид­кость по­лос­тя­ми в на­шем внут­реннем ухе.
    ▪ чувство боли (раньше ее считали перенагрузкой других чувств, но обнаружили что это отдельная система с тремя видами рецепторов для 5. ко­жи, 6. сус­та­вов и 7. ор­га­нов те­ла.
    8. понимание того, где находятся части нашего тела, даже если мы не ощущаем и не видим их, но мы их можем визуально представить.
    9. у людей точное ощущение времени (долгосрочное время определяется с помощью ядер мозга ответственных за циркадные ритмы, краткосрочное ~ другими клеточными системами)  
    10. чувство уровня кислорода и углекислого газа в крови.
    11. чувство напряжения в мускулах.
    12. чувство растяжения легких, расширения кровеносных сосудов ✔
    13. чувство внутренней чистоты: наличия в крови гормонов и препаратов, оно отвечает за рвотный рефлекс. ✔
    14. чувство движения воздуха волосами тела(отдельное чувство от осязания) ✔
    15. зуд (отдельное чувство от осязания; для анальной самки -- зуд в заду) 
    16. магнитное чувство (биокомпас как у черепах). 
    17. эхолокация
    18.чувство темпа

чувства ощущения выделенные мной как эрогенные:

I. чувство растяжения или отсутствия растяжения легких; расширения кровеносных сосудов; растяжения или сокращения мочевого пузыря, уретры, простаты, желудка, кишечника. ✔

II. чувство внутренней чистоты: наличия в крови гормонов и препаратов, которое отвечают за рвотный рефлекс, в комплексе с чувством противодавления и соударения, и чувство тепла (или его отсутствия) ✔

III. чувство движения воздуха волосами тела (отдельное чувство от осязания) ✔

IV. магнитное чувство (биокомпас как у черепах) в комбинации с вариацией эхолокации (рисунки ветерком -- не кондиционером или вентилятором,) эротической аурой населенных пунктов ✔

V. классическое чувство вкуса (слюны, пота, молока человеческой самки) ✔

VI. классическое чувство обоняния  (запах сук) ✔

новые шесть стен каменскисткого клуба 

I. Северо-западная стена: суверенитет, владычество и свобода 

II. Северная стена: парадокс ненасилия и жестокости в частных случаях  

III. Северо-восточная стена: не-собственничество в отношении к не-рабыням, отказ от конфиденциальности

IV. Юго-восточная стена: безошибочность, искренность (सत्य), в особенности запрет ложных доносов

V. Южная стена: физическая привлекательность, затем притягательность посредством искусного поведения 

VI. Юго-западная стена: отдых в Brahma-jour (каждый десятый день недели) в честь Верховного Существа 

№ 5 🔴 столпы в дополнение к стенам 

The Nine Pillars of the Kamensky Faith Club are,

COLONNADE OF TRUTH

I. Belief in l'Être suprême. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste. Le salut Kamenskiste is derived from grabbing the larynx or the testicles with the eagle claw. Jai Gourevitchisme-Kamenskisme! I strike my chest with a clenched fist and then rapidly extend my arm up, forming my hand into an eagle claw (before an idol of Lord Brahma). The greatest act of defiance is humor in the face of the inevitable. Kamensky Aleksandr Abramovich, dying of lung cancer made a funny two-finger gesture with both hands. (Never let them get to you.) He did not make Le salut Kamenskiste (3 fingers) -- it does get to me when I see people make the two-finger gesture, because it is only appropriate to be incensed.] 

(Belief in l'Être suprême who created an orderly universe (the best possible one he could have made) and gave us the laws of reality and the free will to choose to succeed by acknowledging and using those laws or let reality work against us and perish. Столб I (Колоннады Истины) Club des Kamenskistes является верой в Верховное Существо, ткущее упорядоченную вселенную. Можно сказать что Верховное Существо создало вселенную и не вмешивается в дальнейший процесс, чтобы не нарушить порядок, но l'Être suprême существует вне времени, так что у вселенной не было начала. Да и, l'Être suprême это не бог. Также нет реинкарнации, жизни после смерти, и сверхестественного. Я -- бог. У вселенной есть два центра. Верховное Существо выбрало лучший из возможных миров. И по его благодати мы обладаем правилами причинности (этикета) и даром выбора, чтобы было возможно выбрать одно из двух. Можно выбрать осуществить контроль, путём изучения и применения правил причинности. Или же люди выбрают гибель, позволяя причинности работать против них, если они ленятся её изучать и боятся новых открытий и забытых истин. Отторжение (неприятные события) является ценой дара выбора. Всё имеет свою цену, и это лучший возможен торг. Существует неписаный протокол, для подхода к, и обработки всего во вселенной -- универсальный этикет или этикет причинно-следственных связей. Мой вам подарок -- это умение сделать правильный выбор. (Le Club des Kamenskistes ou La Nation des Demi-dieux et Demi-chiennes.) Следуя ходу моей мысли на регулярной или полу-регулярной основе, я гарантирую, что вы станете намного умнее чем вы есть сейчас. Это испытанный метод. Вы больше не будете вынуждены признать, что 《я не достаточно умен, чтобы быть таким-то человеком.》 L'Être suprême дарит вам Выбор осуществлять контроль реальностью путем изучения и применения правил Причинности, или погибнуть, будучи ленивыми и позволяя вашим умам стагнировать. My gift to you -- is the ability to make the right choice. (Le Club des Kamenskistes ou La Nation des Demi-dieux et Demi-chiennes.) Following the course of my thoughts on a regular or semi-regular basis, I guarantee that you will become a lot smarter than you are now. This is a proven method. You will no longer have to admit that 《I'm not smart enough to be such a man.》 L'Être suprême gives you the choice to control reality through the study and application of the rules of causation, or die, being lazy and allowing your minds to stagnate.)

II. Disbelief in an Afterlife or Reincarnation. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(Our soul arises from the structure of our brain, but does not strongly depend on it. Брати Demi-dieux et Demi-chiennes de le Club des Kamenskistes, неверие в загробную жизнь и реинкарнацию является второй опорой нашей веры. Dans le impasse -- vous battre bec et ongles. Est-ce pas le bon sens de l' Être Suprême?! Nos gardiens morts sont nous-mêmes dans le meilleur des temps: retourner à la même trajectoire comme une tortue marine est la fidélité à foi et l'idéologie kamenskiste.)

III. Disbelief in the Supernatural. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(The laws of reality are implacable in order to be dependable.)

COLONNADE OF FAITH

IV. Reconstructionist pragmatic nudism. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(Liberal attitude towards nudity especially female
    Like the ancients we must get desensitized to the sight of partial or complete nakedness in public and on all occasions when clothing is unnecessary or burdensome we should go over to complete nakedness. The covering of the sexual parts, while the body is otherwise uncovered, is unnatural. Eve was naked and without sin in paradise. We understand paradise as a state of perfection. One of the requirements to regain that state of perfection is nudity. Girls undress to test guys' Self Control and to seduce or attract the elusive and unattainable gentleman they are after. Sexual beauty is the source of a woman’s power over weak men. However, as Jean de la Bruyere said, "The exact contrary of what is generally believed is often the truth," so we shall do the opposite of Greeks whose men took off their clothes first and rushed into rejection. A Gentleman always allows a Lady to underss first. Besides men need pockets.)

V. Pro Life / Fruitarian Abolitionism / and Authority Masculism. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(Strict taboo on tree felling, animal and plant products, root and leafy vegetables, hunting, abortion. Fruitarian Abolitionists follow a Rational Fruitarian, a diet of mostly non sweet botanical fruit, soya milk, some nuts, and synthetic B12 vitamin supplement. (Beans and nuts should not be eaten however as soon as science develops a nutritional alternative.) We will act as symbiotes of Autotrophs until we will become Autotrophs ourselves. The threefold creed of the Kamenskyst Faith is all Living Beings, consisting of Wards, People, and Men, are equal in terms of Value. Most living nonhuman beings, those animals, plants, and retarded humans that are can't deliberate are "wards", they benefit from vicarious supervision, but they have a right to be free from physical harm (including protection for their lives). All human adults (men and women) are defined as people. People (men and women) are equal in terms of Liberty. Women are not wards. All adult humans males are defined as men. Only men have Authority. Only use fallen flowers for worship, plucking of flowers is strongly disallowed (or any other form of vicarious injury to living beings.))

VI. Anti Aging, Rejuvination, Athletization, and Radical Life Extension leading to the transition from Homo Sapiens to Homo Sapiens Immortalis, man only being the first to undergo this transformation among living beings, the rest to follow. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!)  [Le salut Kamenskiste.]

(Anti Aging Old age is a disease and must be cured like cancer. Preservation of all individuals is a logical extension of individualism implicit in the Kamenskys Faith.)

COLONNADE OF THE MIND

VII. Admiral Gold Dust Love Loveology. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(The Loveology System is the result of a long-term study of the effects of male behavior on the behavior responses of women toward them, with applications for the male via behavior modification.)

VIII. Admiral Gold Dust Love Pimpology. जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(Pimpology refers to the state of the art in understanding the female psyche to the point of being able to "pimp" them. A Pimp is a man who "owns" a prostitute. "Daddy's so pimpin', he's got like 20 hoes. They are all over him." A man who knows how to manipulate and control prostitutes is one who is said to have a degree in Pimpology. Some go straight to the streets and learn firsthand. "You really macked the shit out of that bitch, she gave you some mad cash! Where did you get your degree?" "I got my degree at Screw U. [the school of hard knocks]" It is better to learn the uncommon sense that is passed down and augmented from generation to generation from actual pimps. Because of how culture varies with geography allowing or not allowing for a deep understanding of women degrees from certain places (like Chicago, which is a fertile and competitive training ground for some serious pimpology) are highly prized, while others (like Texas where the ignorance and bigotry does not allow for a deep understanding of women) are stigmatized as bogus. "I got my degree in Pimpology from the University of Chicago" is another way of saying, "I learned about women and how to pimp in Chicago." The pimp family structure is a compromise between men’s non-monogamous nature and fairness to women. The pimping profession is sacred in The Kamensky Faith Club. But not every man should be a Pimp, just like not every man should be a policeman. The street wisdom of Pimps enables all men to hold their own in non-monogamous relationships. The Loveology System enable men (for the first time) to hold their own in The Dating Game and to handle monogamous relationships. Pimping goes one step further than The Loveology System. Pimps have to manage a "stable" of whores, which is like a family with multiple wives. What a Square can learn from a Pimp is how to handle non-monogamous relationships. It's hard enough to handle one woman. Handling several is a state of the art. The foundation, which is The Loveology System has to be fully internalized before one studies Pimpology. The Loveology System is a graduate course, the Pimpology System is like the postgraduate. Also, The Pimping Game is more suitable for "Perceivers" due to their perceiving nature, the Dating Game is more suitable for "Judgers". These are the two major "sects" that all of humanity is divided into.)

IX. Medieval / Feudal Loyalty (the liege lord of my liege lord is not my liege lord, the liege vassal of my liege vassal is not my liege vassal.) जय GiK! (जय Gourevitchisme-Kamenskisme!) [Le salut Kamenskiste.]

(Loyalty -- in the sense of continual loyalty and support -- not sexual fidelity. Pillar Nine is not about jealousy -- a poison. Pillar Nine is about cementing dependability.) A fundamental principle of Loyalty in the Age of Feudalism was: 《the vassal of my vassal is not my vassal, and likewise, the liege-lord of my liege is not my liege-lord. This principle has deprived potential traitors of any way to wriggle. Traitors betray under the pretext of serving the 《higher ranked,》 than their liege. That is always the excuse that they give. This villain can be the state. This principle protects against states lording it over feudal lords, gentry, or even yeomen. In fact there were no states. People were interconnected through homage, rather than defined by state borders. The State propaganda has branded the Middle Ages: the Dark Ages, precisely because it was a period of great diversity and individualism! For contemporary times this principle may be rephrased as 《the pupil of my pupil is not my pupil, and likewise, the mentor of my mentor is not my mentor.》)

№ 6 🔴 проверь себя, дополнительная информация о столпах

I quiz myself on Pillar V. In which two respects does 《Pro Life Fruitarian Abolitionism and Authority Masculism》 say all living beings are equal? (Men are equal with respect to the right to compete for Authority. Men and Women are equal with respect to Liberty. And all living beings are equal with respect to the right to life and protection from aggravated harm.) Why is wardship helpful to some living beings? (They need a life purpose, and to be assigned things to do on a daily basis.) Is there any difference between intra-uterine murder and denying other organisms their rights? (No.) Do men have an inalienable right to be free from being lorded over by post-pubescent human females in public office? (Yes.) I remember that honor is the throne of all virtues.

Из девяти столбов Каменскисткого Клуба, сложнее всего воздвигнуть шестой столб -- Anti Aging, Rejuvination, Athletization и радикальное продление жизни, и Столп Восемь -- Amiral 《Poussière d'Or》 Amour Сутенерология / Pimpology. (P6 -- Колоннада Веры, P8 -- Колоннада Ума. Северо-северо-запад, и северо-восток.)
    После того, как вы освоите эти два, остальное легче самоорганизуется. Это не значит что можно игнорировать другие Столпы Веры (столбы Клуба Каменскистов) подобно тому, как в бою нельзя оставлять незащищенными фланги и тыл. Demi-dieux et Demi-chiennes должны понимать что все Столпы (столбы) взаимосвязаны, и если один упадет -- рухнет весь храм.
    Поэтому надо укреплять те столбы которые под "большим давлением". Нам больше всего мешают использовать технологии которые сделают нас сверхлюдьми, и больше всего неблагодарны сутенерам.

Если Amiral 《Poussière d'Or》 Amour Сутенерология / Pimpology, так же трудна, как лечить смерть, это должно быть не так просто.

Ученичество всегда самый тяжелый и самый длинный этап -- зная архитектуру "Club des Kamenskistes" в целом ты будешь мотивирован, но важно освоить самое сложное, чтобы потом всё остальное встало на свои места.

Сколько времени твоя проститутка не бросит тебя, зависит частично от шестого столба. Ты жолжен оставаться тем мужчиной, которого она полюбила. Поддерживать любовь намного сложнее, чем сделать так, чтобы она в тебя влюбилась.

Физическая привлекательность -- результат незаметного саморазвития через ежедневное выполнение дисциплинированных действий -- которое выглядит как будто человек толчет воду в ступе. Тем временем он должен верить в результат. Очень трудно постоянно что-то делать, если финиш за горизонтом. Когда человек имеет много секса, он забывает про физкультуру. 

Если у тебя только одна проститутка -- ты не сутенёр. Тогда ты жиголо, мальчик-игрушка живущий под коблуком у одной единственной шлюхи. Она будет пытаться купить тебя тогда, когда ты ослаб. В трудную минуту мы посмотрим, есть у тебя позвоночный столб или нет. Секс ведь это наркотик. Достаточно ли у тебя самообладания, чтобы удержаться от того чтобы сдаться в момент слабости, и попасть им под каблук из-за секса? Порой сутенёрам, как и всем людям живущим по понятиям, бывает одиноко... Порой у тебя шлюх слишком мало или совсем нет. Но ты должен держать себя как всегда.

Домашние кошки не терпят конкуренции. Будут драмы и жалобы. Будут ультиматумы и временные побеги к другим сутенёрам. Ты должен сделать из эгоистичных домашних кошек стаю львиц-добытчиц. Это трудная задача. Секс одурманивает, но без голода надоедает жить. Надо что то среднее.

Можешь ли ты отпускать шлюх с изяществом, когда они выберают другогих сутенёров, и лишать других сутенёров их шлюх мужественно и открыто: не без вступительного взноса, и если другой сутенёр джентельмен, то порядочно оповестить его о том что его девушка теперь с тобой. 

Шлюхи не должны воровать. В Лас Вегасе все шлюхи стали карманными ворами, наркоманками, шантажистками, доносчицами. это портит репутацию их сутенёра, в Америке, мужчина всегда виноват во всем. Молодая женщина, которая хорошо одевается и изящно раздевается -- как правило, ведет себя хорошо, ну и жизнь подобна речи человека: не 《yeah daddy,》 а 《yes daddy.》 

Шлюхи работают, чтобы сделать сутенёра более ярким, что в свою очередь является для них предметом для гордости.

Часть процесса поддержания отношений, это демонстрация ласки. Ласковое отношение это благодарность за всё что они делают для тебя. Ласка сохраняет высокий уровень интереса, уже после того, как баллы женского интереса из ста выросли до 99%, после пары месяцев. Иначе даска только понизит баллы женского интереса из ста. Благоразумный человек всегда немного недооценивает уровень женского интереса.
    Сутенёр демонстрирует ласку сообразно своему образу жизни. Он не хвалит своих шлюх за достижения, иначе они перестанут стараться для него, потому что они всегда способны на большее. Открытая благодарность это преждевременная демонстрация удовлетворения. Проститутка хочет чтобы ты был внешне холодным и толстокожим, в отличии от ее клиентов.
    Сутенёр благодарит её тратя её деньги на красивые вещи, демонстрируя её жостижения в виде дорогих вещей и ювелирных изделий которые он носит. Такая благодарность всегда пропорциональна достижениям его шлюх.
    Окружающие люди, и потенциальные со-жены, тают при виде ювелирных изделий и красивой одежды. Эти вещи внушают доверие и притягивают новых шлюх. Они внушают им доверие. Тот кто носит такие вещи, никогда не обманет тебя. У него всё есть! Внушение доверия это ключ к сукам. Такова сила пышности.

Тренеруй себя дразнить сук. Поддразнивание должно стать автоматическим. Щекотка выводит из равновесия. В драке без равновесия ваши враги не способны защищаться. В разговоре со шлюхой, шлюха всегда тает от щекотки. Ключ в том что щекотка повышает уровень комфорта и доверия. Если она тебе доверяет, то ты за рулем.

Добейся уважения. Народ с которым тебе легко иметь дело, не обязательно является самым пристижным. Найди гордый народ. Затем ищи исключения. Если подходить к снобам и обходиться с ними с такой же беззаботностью, с какой ты это делаешь с девочками легкими на передок, то снобы будут поклоняться тебе вдвойне.

▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪

Of the nine pillars of the Club des Kamenskistes, the most difficult of them, to build, Pillar Six -- Anti Aging, Rejuvenation, Athletization and radical life extension and the eighth pillar -- Amiral 《Poussière d'Or》 Amour Pimpology. (P6 -- Faith Colonnade, P8 -- Mind Colonnade. North-northwest, and north-northwest.)
    Once you have mastered these two, the rest will fall into place. This does not mean that you can ignore the other pillars of faith, just as in the battle flanks and rear may not be left unprotected. Demi-dieux et Demi-chiennes must understand that all the pillars are interrelated, and if one falls -- the whole temple will fall.

If Amiral《Poussière d'Or》Amour Сутенерология / Pimpology, is as difficult as curing death, it isn't easy.

Discipleship is always the hardest and longest stage -- knowing the architecture of Club des Kamenskistes in general you will be motivated, but it is important to break through the most challenging obstacle.

How much time, your prostitute will not leave you, it depends in part on the Pillar VI. Physical attraction as a self-maintaining. Maintenance is always more difficult to achieve. 

When a person has a lot of sex, he forgets about physical education.

But if you have only one prostitute -- you do not pimp, then you're a gigolo.  She will try to buy you. Then we'll see if you have a spine. Sex is a drug. Can you keep your head when all men are losing theirs? That's why I say, 《save the best for the last moment.》

Females compete. There will be drama and complaints. Even ultimatums and temporary escapes to other pimps.

Can you let go of whores with grace when she chooses another pimp, and take them away from other pimps with courage and honesty? Not without an entrance fee. If this man behaves according to the rules, you should let him know.

They must not steal. In Las Vegas all whores become pickpockets, drug addicts, it spoils the reputation of a pimp -- a bad leader. 
    Even if they do not really have a pimp, in America, a man is always to blame.

A young woman who dresses well, or more precisely, gracefully undresses -- usually behaves well. Well, it is necessary to speak correctly, not 《yeah daddy,》 but 《yes daddy.》

The girls are working to make you more flamboyant. 

Part of the maintenance process is a demonstration of affection. Tender attitude is suppressed gratitude. Suppressed gratitude maintains a high level of interest already after points of interest increased to 99%, after a couple of months. Otherwise, the effect will be the opposite. A prudent man always slightly underestimates the level of women's interest.

Pimp shows affection according to his own image. He does not praise his whores for achievements, otherwise they will cease to hunt to fill his coffers, because they are capable of much more. Open gratitude is underestimating their talent.

A prostitute wants you to be outwardly cold and thick-skinned, as opposed to customers.

Pimp thanks her spending her money on beautiful things, demonstrating her ability in the form of expensive items and jewelry he wears. Such gratitude is always proportional to the achievements of his whores.

The surrounding people and potential co-wife, melt at the sight of beautiful jewelry and clothing. These things inspire confidence and attract people. They make people gullible. Anyone who has such things will never deceive you. It's all there! Comfort is the key to people. Such is the power of flamboyance.

Coach yourself teasing bitches. Teasing should be automatic. Tickling upsets. In a fight without balance your enemies are not able to defend themselves. In a conversation with a whore, a slut always melts from tickling. The key is that tickling increases the level of comfort and confidence. If she trusts you, then you're behind the wheel.

Do not be subjective, to be respected. A nation that is pleasant to you, is not necessarily the most prestigious nation. Find the snobs. Then find an exception within that nationality. If you approach and handle snobs just as easily as you do it with the girls easy on the front end, they will worship you.

№ 7 🔴 мои люди среди чужих

The Kamensky Faith Clerics are Positive Pimps -- the Relationship and Life Coaches with a cult-like following of ninja-like bandit sidekick girls (nine, a multiple of nine, a maximum of 324 Thoroughbred Bitches in the making, and male pupils and understudies called Demigods or Gods in the making.

Девушка Пятница является Позитивной Проституткой, ниндзя-подобным высокопоставленным агентом женского пола, и секс шпионкой, который защищает лорда-протектора, от других восьми женских типов жизненных установок и коллег-мужчин, в битве умов и кишок. Они образуют заговор ведьм и еретиков, движимый завистью и отрицательным изумления. Положительная Миледи де Винтер с акробатическими способностями.

Girl Friday is a Positive Prostitute, Ninja-like high ranking female agent, and sex spy, who protects the Lord Protector, from the other eight Female Types of Attitudes and the male counterparts in a battle of wits and guts. They form the conspiracy of witches and heretics -- driven by envy and negative wonderment. Positive Milady de Winter with acrobatic abilities.

The conspiracy of witches and heretics out to get the Kamensky Faith Clerics and their cohorts consists of the following eight attitude types, who are both arch rivals of the Kamensky Faith Clerics and their constant sparring partners. The first in each dyad is a female, the second is her male counterpart:

1) NW – Fatal Swindlers and Excessive Equalists, to the Northwest, contemptuous of justice
    2) N – Miss Rights and Gentlemen, to the North, shutting off the world
    3) NE – Prostitutes and Pimps, to the Northeast, callous towards clients
    4) E – Rules Girls and Gigolos, to the East, living a lie
    5) SE – Queen Bees and Sycophants, to the Southeast, unscrupulous bandits
    6) S – Equity Feminists and Bad Boys, to the South, whitewashing evil 
    7) SW – Manipulative Bitches and Macho Boys, to the Southwest, underestimating the other parties
    8) W – Gender Feminists and Excessive Nice Guys, to the West, the ring leaders of the unholy alliance

A curse upon fake altruism! I do not trust bitches who praise men for being easily wounded and sensitive! The soft bigotry of encouraging men to complain about having been victimized by females and explain why they volunteered to be victimized – this is the REAL form of victimizing men. The enemies are not AT the gates, the enemies are INSIDE the gates. They are FFAs (Females Feigning Altruism.)    

We must be aware about double entendre. (A message devised to be understood in either of two ways, having a double meaning.) Dwarves in our retinue think they are giants, and will subtly ridicule things that we hold sacred.

№ 8 🔴 анатомия и характер -- типы в альбоме напечатанном на хлопковой бумаге будут функциональные, или же типы восприятия жизни? домысел -- враг прогресса.

Here is an excerpt from the book An Attitude Compass and a Relationship Map describing the female Attitude Types in detail:

《Female Dichotomies

The strength traits are in the left. The weakness traits are on the right. To diagnose the attitude type of any person ask yourself to which pole of each dichotomy she or he belongs to in consecutive order.

▪ Adaptable vs. Inflexible

▪ Natural vs. Learned

Learned stands for over-smart which is slang for having been deprived of common sense. Natural women have a high self esteem so they know that they know what they know viscerally.

▪ Lover vs. Competitor

Slight attachment is the soul of women. Slight detachment is the soul of men. So a natural woman is loving but a confident man is a Challenge (slightly detached). A Competitor is confused about her nature and therefore views men as rivals. The grass is always greener on the other side. Competitors are not happy being women. They want to beat men at their own game so they foolishly try to imitate male character strength traits not willing to look at Reality that men and women are made to compliment one another. To be worshipped or nagged -- that is the question… one asks oneself when choosing between a Lover and a Competitor. Men need to raise their self esteem level to believe they have the power to attract a Lover.

Female Type Descriptions

|¦¦ Inflexible Natural Lover, Bottom Girl, Psychological Adult, South

The Bottom Girl is very similar to Miss Right, except that she is not as flexible. She is also known as an Alpha Female, because she has a higher level of self esteem than her co-wives, she is dependable, loyal, and honest, and the pimp is surer of her level of romantic interest. Because she has a high level of self esteem she is more likely to stay with the same pimp and not hop from pimp to pimp like most prostitutes and less likely to mess around with captain save a ho type of clients.

Confidence, discipline, and challenge rates higher in importance for a man’s character than for a woman’s however Yin has to have a little of Yang in it to be perfect. The problem is that modern women are brainwashed to overdo it.

The Bottom Girl is quite willful. She is suitable for leadership unlike most women but unlike the Gender Feminist or the Equity Feminist she recognizes the natural order. Consequently, she prefers to be the underboss to a man helping him lead other girls. She treats the Pimp with the utmost respect and works hard to earn his favor. She attaches the Pimp to her with her willingness to sacrifice for him the most, to go to any lengths, take any risk for him. This creates a sort of intimacy. She knows that the more she obeys the more power she has over the Pimp. This is a very wise woman. She empowering the Pimp she empowers herself. When the Pimp feels so empowered by her deference he is happy to do what makes her happy. This is the worldly wisdom that over-smart women lack.

She is a phenomenal asset to the Pimp. However, being such a superior woman herself, she desires no one but the superlatively superior man that inspires her to look up to him. And being chosen by the Bottom girl is a very big compliment.

She is hospitable with her cowives and leads them from the front. She is the greatest woman manager. Her modus operandi is to first create a bond between her co-wives and herself. They respect her, admire her, and even fear her a little. To make the bond stronger she than creates a little space around herself, she is warm yet with a touch of distance. She becomes a bit more detached making other prostitutes wonder where they stand with her planting the seeds of insecurity in them. … When a man acts slightly detached adaptable women with a high level of romantic interest perceive it as being playful. It does not make them insecure. But this is a different game. … She does not give her co-wives the chance to figure out what angers her and what pleases her by being kind most of the time. Her punishments and praises are unexpected. She makes her co-wives want to please her but never sure just how to do it. This is how she controls them. The Bottom Girl rarely shows anger but when she does her co-wives do not merely feel guilty. They are afraid of the damage to the relationship.

Being structured makes the Bottom Girl most fit for the Pimping Game which has a complicated code of conduct which is why this Female Attitude Type is named this way. The bottom girl often shows this code to a new Pimp acting as a sort of modest adviser. Her structured attitude would be a liability outside of The Pimping Game. However her inflexibility is tempered by her other virtues. The Bottom Girl is the Miss Right of The Pimping Game.

Women do the choosing in romantic relationships. A prostitute is chosen by her clients as part of her job. So her clients are not real partners, in spite of their sexual involvement with a prostitute which is why a pimp does not take it personally. A prostitute falling in love with a customer would constitute disloyalty to her man, just as flirting with another Pimp would. However a pimp is less possessive than the Gentleman since the Pimping game is suited to the Perceiving lifestylе. He gains and loses ho’s with grace. Generally prostitutes are monogamous like all women. Prostitutes would not emotionally cheat on a pimp if they have a high self esteem and he is doing everything right by them. Despite the Pimp being cool, it is hard enough on his Ego that his girls have physical intimacy with a lot of men. He does not have to keep a girl who is cheating on him. This is not the same as polyamory.

Prostitutes have physical intimacy with thousands of men while only a limited number of ho’s have physical and emotional intimacy with a Pimp. So when everything is taken into consideration it appears fair. Appears is the key word here, because men are not monogamous, while women are. But The Reality Factor says that women’s subjective feelings have to be factored in. Besides the Pimp is the only man who can provide permanent romantic companionship to women who want to stay in that lifestylе and majority do because they love their work. Unconsciously they know it is important.

Life is not fair. If life was fair the clitoris would be located inside the vagina. One of the injustices of life is that men do the approaching but women do the choosing. If a man walks into a room with eighteen beauty pageant contestants he is physically attracted to all of them. A woman has fewer eggs than a man has sperm and the number of children she can have is more limited. So women are more selective. If she is not into short blonde men she may reject Brad Pitt. The Reality Factor says that men must set aside their PRIDE in the love game. He can not have any woman he wants because women do the choosing. The purpose of the Ancient institution of Prostitution is to slightly compensate for this inequity. A little because love can not be bought, it can only be rented. A man gets to choose a girl for money. Pimps and prostitutes unfairly deprecated by society are on a mission to make life a little fairer for men. The service they provide to men is like that little black circle of Yin to the Yang if you ever have seen the Yin Yang Symbol.

There are two ways to succeed, through hard work or by cheating. The most injurious sort of fraud is emotional swindling. 25% of women fake a high level of romantic interest in men that they marry for money. 40% of women pretend to be interested in men so they will take them out and pay. These are women with low self esteem. Prostitutes work for a living.

Everything in life has a price. The Reality Factor dictates that the one who does the choosing does the paying. This is true in everything. Paying can be in the shape of good behavior, it can be in the shape of compliance, it can be in the shape of money. A square girl has to work to earn a gentleman because she chooses. A student has to do as he is told by his coach because he chooses. A prostitute has to pay the pimp because she chooses.

A relationship between a prostitute and a square would not be stable because of the inherent imbalance, the square even though he would have to be a Nice Guy who puts women on a pedestal to enter a relationship with a prostitute in the first place would unconsciously feel the unfairness that she has more sexual partners and it would castrate him even more.

¦¦| Adaptable Natural Competitor, Swindler, Psychological Adolescent, Southwest

The Swindler is perhaps the most dangerous among women. She can also be referred to as a Femme Fatale. She is out to swindle you and dump you. This might also mean dumping your corpse. I hope this scares you enough, because it is supposed to!

She will try to use all her charms to seduce you. Reality Factor dictates that women are very good actresses; hence, she can conceal her intentions really well. She can easily disguise herself as an Equity Feminist, or a Sweet Bitch, or even Miss Right, depending on whatever is convenient for her. She is also visceral and flexible, which men find attractive.

She is the kind of woman that millionaires fall head over heals in love with, after meeting them at strip clubs, bars, and whore houses. She is also the kind of woman that gets her boyfriend to help her kill her husband and dig up his gold, or hires an assassin to knock off her husband, so that she can collect his life insurance. A perfect example of a Conspirator is the character of Sanjana (played by Lara Dutta) in the Hindi movie ///Jurm///.

She can rightfully be called Bad Girl, as she is the female equivalent of the Bad Boy.

If you are a professional or millionaire that earns a lot of money, but is naive in understanding women, beware! You are likely to attract several Conspirators that are out to grab your chips and even finish you off! Marry one and you are walking into a lion’s den. This woman can also milk your hard--earned money to the maximum and once she's done with you, she can take you to cleaners in the family court by extracting the maximum alimony out of you. Note that the laws in several countries are currently designed to provide such women ample opportunity to run riot.

In order to avoid falling into this trap bottom--line every woman's actions and test each woman thoroughly. You need to have the skills to weed out Conspirators, or else, do not even think about getting married. Be a cop/detective on Love and Order, and always try to gauge what a woman’s Secret Agenda is -- is she interested in you or in using you? The Conspirator is a femme fatale. Paternity frauds, marital frauds, professional daters, mercenaries could either be the Conspirator or watered down versions of the Conspirator who lack the guts she has just like assholes are watered down versions of the Bad Boy. With women you never know because they are such good actresses and believe their own bullshit.

The reason the equity masculist is attracted to her is because he loves debating. And the conspirator gives him plenty ammunition to whine about men's rights, even though such women are not typical. But at the same time because she is visceral and flexible he feels lured by her charms. So we have many movies, like Double Indemnity, glorifying femme fatales who are actually vicious animals because men can't help being pulled by the visceral and flexible attributes of the conspirator.

Equity Masculists are not the staple prey of the femme fatale Conspirator. They are usually poor because they are nerds too busy debating inequity online. Conspirators don't shortchange themselves by preying on small game like that. Equity Masculists love one thing--debating. But because like the Nice Guy Equity Masculists have low Self Esteem, they never question Feministas' main premises' and debate them on inconsequential details. Like the Gender Feminist, the Conspirator provides the Equity Masculist with plenty of examples of victimized men. And since debating is what the Equity Masculist loves he develops a love hate relationship with the conspirator who is more feminine than the Gender Feminist, and more willing to stroke his Ego. They might have a plutonic so called relationship online. Or even a brief fling in real life. But a watered down version of the Conspirator are cheap enough to prey even on this wimpy type.

|¦| Inflexible Natural Competitor, Gender Feminist, Psychological Adolescent, West

The Gender Feminist also known as Competitive Feminist has absolutely no respect for men. Being a competitor she does not believe her purpose is to make a man happy. Being inflexible she has no sense of humor. She will nitpick, go ballistic if you make a gentle joke at her expense, and will comb everything you say for perceived slights. Being a natural her redeeming quality is that she is straightforward about her misandrism. This gives her visceral charisma that is likely to attract wimpy men. She sincerely believes that being sweet and supportive is demeaning and hates female characteristics. She believes that being a good mother, wife, homemaker is slavery. She deprecates the honorable institution of prostitution. In short she has it all backwards. Her Agenda is simply to dominate men. She preaches that all men are abusive by default. All women are good and all men are jerks. She would like to have them strictly controlled, suppressed, and frequently whipped.

The Wimp is exactly the kind of man she thinks she wants -- someone she can dominate, control, browbeat. This relationship will be a super-boost to her low self esteem of which her mammoth sized Ego is an outward manifestation, but since it is boring, it will not give her satisfaction. When she deprecates the Gentleman an undercurrent of praise can be felt. She can not help but secretly admire a Challenge. She is most likely to divorce the Wimp when she can not stand the boredom anymore and misuse the courts to either extract maximum alimony or send him to jail through a false charge of rape or domestic violence.

If the Gender Feminist has a prestigious job the Sycophant might court her the way the Wimp would pursue a woman and propose to her. The Gender Feminist will condescendingly accept. Luckily for herself she may not recognize the difference between the Sycophant and the Wimp. The Sycophant may look wimpy on the outside but he is callous. He will show a rougher edge than the Wimp after the initial kissing up stage. He is fawning on the surface like the Wimp and Callous inside like the Macho Boy. Outside of the home he is a politician. At home he is a wimp who throws tantrums but eventually gives in because he has no reason not to -- he has no Backbone. These tantrums, whining, and nitpicking of his make him a little more exciting than the Gender Feminist’s wimp lackeys and sets him apart so she is happier with this man. In fact he is charming and has a thick skin for abuse, nagging, and browbeating.

Fear is always mixed with admiration. The Attitude Type the Gender Feminist fears the most is The Gentleman. She is afraid that he might de-brainwash her Sycophant. Her fear is irrational because the Sycophant is unfixable. The Wimp can be salvaged. He is really a good guy. The Sycophant loves his slavery, he has his own Agenda, and besides he can not set his Ego aside like the Macho Boy.

The Macho Boy never says yes to a woman, the Wimp never says no to a woman, the Gentleman says no to a woman when appropriate and yes when appropriate. Now the Sycophant is funny. He says no to a woman when inappropriate and yes when inappropriate.

The Gender Feminist will be amused by the little macho boy inside the Sycophant. His ambition to dominate will entertain her. The bottom line for her is that most of the time she gets her way. This would be a very stressful relationship for both parties with lots of nitpicking, nagging, drama. The Sycophant definitely has more power in the relationship with the Gender Feminist than the Wimp because her level of romantic interest in him is higher but all things considered he will still be dominated by her. The Sycophant is less stressed when partnered with the adaptable Queen Bee but on the other hand the Queen Bee brings out his darker side. The Gender Feminist is just very confused, the Queen Bee is wicked.

Finally the Gender Feminist might seek out a Macho Boy, or Bad Boy, or corrupt Gentleman who supports feminism for reasons of political correctness, and submit to him while maintaining her obnoxious demeanor outside of the home. All natural women without exception are strongly attracted to manly men.

The Gender Feminist is quite open about her views, hence, she is easy to recognize. The moment you spot her run in the opposite direction. The fact she is direct gives men ammunition, and makes her less dangerous.

The media in several countries that call themselves democracies has been taken over by Gender Feminists and the Wimps that pander to them. They have succeeded in brainwashing an overwhelming majority of the populace into believing their misandrist propaganda -- all men are abusive by default and need to be dealt with in the most tyrannical manner. This has caused several left---wing governments to enact the most vicious anti-male legislations, where a man can be branded a criminal and go to jail, merely on a woman's allegation. The man is considered guilty until proven innocent which is not supposed to be done in a free republic. The Sycophants are eating away at democracy like flesh eating bacteria. I knew one such Wimp who referred to Authority Masculists as maggots. By calling Authority Masculists maggots the Sycophant spit in his own face for maggots are used by doctors to keep wounds clean.

||| Inflexible Learned Competitor, The Rules Girl, Psychological Child, Northwest

The Rules Girl is afraid to deviate from a rigid set of rules because she does not trust her knowledge. How did she become like this? Men do not understand women. But all women understand men from birth. They are naturally designed to understand how relationships work. Simply put people with low self esteem do not believe in themselves so they do not trust what they know resulting in confusion. Being a Competitor, The Rules Girl’s system or rules are designed to find men who would pander to her, which means she has feministic tendencies.

The Rules Girl’s detached attitude is anti-attractive to clinically sane men. If she is so insecure that she needs rules than she can not be good for any fellah. If she is so manipulative as to think of using rules she can not be a good match for any man. If she makes men jump through hoops than she is too annoying.

When Rules Girls meet men they are strongly attracted to they act exactly the same way as if they had no interest in them at all which conflicts with all common sense. Dangle a string in front of a kitty cat and she toys with it. Do the same in front of a dog and he will give you a stare which says what the hell are you doing. Men and women are different by design. The Rules Girls’ improvised rules resulting from her insecurity do not work.

The Rules Girl evaluates men based on how strictly they follow her rules. She gets tense if a man does not follow her little script. Her irrational rules are a pain in the neck. This undisputed winner of the Miss Structurista Contest was lampooned by Noel Coward in his song Nina -- who refused to begin the Beguine. It would console the Players who are flustered by the Rules Girl’s snobbishness that her rules always hurt her own cause with men. Men who jump through her hoops, Wimps, Equity Masculists, Gigolos etc, are repulsive to her. Men that really interest her, The Gentleman, The Wise Boy, The Pimp find her rules pathetic and would not go along with them. The Rules Girl had dozens of men she was interested in pass her over coz she failed to give them a smile. Dozens of men have dismissed her as impolite coz she never called them back even while she was dying to be with them. The Rules Girl is a dunce.

The best policy is to simply rule out the stupid Rules Girl. The Rules Girl was probably spoiled as a child. That explains her inadequate expectations. Ignoring all inadequate people saves time, money, and sanity. Why pay her any attention when there are billions of other women?

A clinically sane woman’s level of romantic interest cuts through everything except her Integrity if she is lucky to have it. But the Rules Girl is a sad case because she would reject a man she really has wet dreams about because he broke some little unreasonable rule of hers and have to settle for a wimp.

Women are happiest when in love. That is how they measure success. Men and women are completely different by design like cats and dogs.

A successful woman would do anything to be accepted by a man of character. Hence the Rules Girl is a loser. She can never hope to find lasting happiness in her relationships, unless she consciously decides to change her attitude. Without changing her attitude the most interesting person she can find would be the Gigolo. The Gigolo will use her to the maximum and will have no problem paying the price -- following her rules.

¦|| Adaptable Learned Competitor, Queen Bee, Psychological Child, North

The Queen Bee has a collection of Wimps for different jobs. Just like her name suggests is the woman who makes men do errands for her like little worker bees without giving them anything in return except maybe a little hope, but usually these men are so chivalrous that they do stuff for her like repairs, shopping, fixing, etc without even expecting anything in return. There are different kinds of emotional swindlers. The mercenary once she has found a man who can provide her with enhanced social rank, money, and an easy life gives her body to him, withholding only her heart. She has however to convince him that she has fallen in love with him with her acting in order to con this man. Despite that she swindles the victim emotionally she throws something at him no matter how hollow. The Queen Bee on the contrary does not descend to that level. She pretends to ignore that her men friends are attracted to her and exploits the stooges not giving anything in exchange. The mercenary rationalizes that at least she sleeps with her host. The Queen Bee rationalizes that being in her presence is a big honor for her tricks. She keeps them coming for more by maintaining a warm and sweet façade while her heart is cold as dry ice. Sometimes she may even give one of these losers a peck on the cheek.

The Sycophant is not like the Nice Guy, he is callous. He and the Queen Bee get along on even terms because they are birds of the same feather. This acquaintanceship can sometimes lead to a marriage of convenience between two calculating thugs. Does this remind you of Bill and Hillary Clinton?

||¦ Inflexible Learned Lover, Equity Feminist, Psychological Infant, Northeast

The Reality Factor dictates that every woman has an agenda, which she relentlessly pursues, unless her level of romantic interest in a man is high enough to compromise between her agenda and his. Some women are very conscious of their agenda and pursue it openly, such as the Gender Feminist. Others are very conscious of their agenda, but disguise it very cleverly, such as the Conspirator. But there is also a third category of women that have an agenda but are driven by it more subconsciously. The Equity Feminist may fall into the third category. Half of the Equity Feminist sincerely believes her own bullshit with respect to men and women being equal in all respects. The other half is a Gender Feminist in disguise. The Equity Feminist is in cahoots with the Gender Feminist and simply playing the good cop in order to deceive men. She does reluctantly concede that the viciousness of the radical Feministas is excessive but there is always a but which is always based on some fraudulent theory. She may be polite, nice, fraternal with a guy, than show her real face when she allows her bitch girlfriend to lambaste him. She will second the Gender Feminist in a debate. She will sheepishly back the Swindler. The Feministas do not want to be grouped together for a reason. Having no center of gravity they can’t be attacked. They listen to the same brainwashers, so the differences in temperament, than belief.

The so called Equity Feminist may disguise as a Sweet Bitch if she knows her boyfriend is an antifeminist. It is important that Feminism is not merely a political ideology but an attitude. A female who is structured, unfair, tries to change men, subtly humiliate them, whose jokes too frequently at men’s expense, wants to imitate men rather than compliment them, etc is a Feminista. Pig shit by any other name will smell just as stinky. So do not ever be fooled by adamant denials.

The infantile Macho Boy thinks that the Gender Feminist is evil incarnate, but the Equity Feminists pose the most danger. They don’t give men a lot of ammunition. They are the most logical. They can charm and even have a sense of humor. The trick is that they base their logic on false initial assumptions. Martin Luther called logic a great whore. And that is what the Equity Feminist is along with her twin the fawning Equity Masculist.

The word bitch has many meanings. It can be a pet name for a prostitute, it can mean a disloyal woman, or it can mean a wicked, unscrupulous, overambitious hag. The same way the archaic word whore means a mercenary. Prostitutes are as far from being mercenaries as heaven is from earth. It is a ridiculous notion that renting your body equates to selling your soul… Ho is a pet name for a prostitute in Ebonics not to be confused with whore.

Instead of attacking you in the front they stab you in the back when the moment is right. A naive man will avoid the domineering Gender Feminist. The Equity Feminist’s disarming civility is a ploy to make a man lower his guard. A friend is more dangerous than an enemy because he knows your weaknesses. There is nothing more dangerous than a fake friend with an agenda. The Gender Feminist is sincere even though she is wrong and deserves more respect than the slimy Equity Feminist. There is a right way and a wrong way, but the middle way is always evil.

¦|¦ Adaptable Learned Lover, Sweet Bitch, Psychological Infant, East

A Macho Boy is a negative challenge so he might not necessarily be attracted to the sweet bitch as much as she to him. Besides the sweet bitch isn't so bad, she usually mixes her agenda with real romantic level of interest. The Sweet Bitch prefers Jerks, because she has average self esteem which means she doesn't believe in the existence of a Gentleman and a Jerk is more interesting than a Wimp because he can't be controlled, has a backbone, can say no to a woman. At the same time the Sweet Bitch is a master at STROKING MEN'S EGOS. This is very effective to get goodies out of the Jerk AKA Macho Boy. Also because she has average or slightly low Self Esteem she doesn't have Integrity, which means she may provoke a fight between her Jerk and another guy, by flirting with another guy, to boost her Self Esteem. The sweet bitch always complains that the Macho Boy beats her, but in truth she is much happier with the Macho Boy than she would be with a Nice Guy. When she meets a Gentleman she confuses him with the Nice Guy because of his class and sensitivity which are similar to the Nice Guys’ ultra-politeness with women. The Sweet Bitch is cynical so she thinks that evil is stronger than good which is another reason she is attracted to the tough types. But she may fall for a Gentleman with a tough exterior. Because she is very submissive and feminine she can be a very pleasant lover, but because of her lack of Integrity the relationship is bound to have problems. There is a saying that may apply to the Sweet Bitch, women should not complain about men if they have a bad taste in men. She thought she could tame the Macho Boy when she met him, but the Macho Boy can't be controlled, so eventually she gives up. Macho Boy's possessiveness and jealousy drives the Sweet Bitch to cheat, and here is an opportunity for any of the other Attitude Types to have a sexual experience with her. Unfortunately she is doing this out of revenge and doesn't necessarily have a high level of romantic interest in these guys. She may be infatuated with them while she is angry with her man, but she always comes back to her. When she gets tired of the beatings, she may finally leave. Sweet bitches are usually young women in their teens through mid twenties, although there are some older women Sweet Bitches who have never grown out of it, perhaps because their Macho Boy types have a bit of a Pimp or a Gentleman in them. Remember there are no pure types. But usually after getting fed up with being physically abused, which mind you she volunteered for, she becomes structured and transforms into a Rules Girl or a Queen Bee, afraid of ever losing control again, now she makes it her principle to control men. People tend to swing from one extreme to the other. It's a pity they don't know how to moderate themselves by changing only a little. If the Sweet Bitch had that wisdom she could evolve into Miss Right. But the vast majority of humans are still very childish. They certainly haven't gotten wiser as regards social intelligence in the recent age. Civilization is regressing and we are returning to barbarism. So a realist expects people to act like little children.

Remember, while Functional Types are static, Attitude Types are dynamic, and they can transform into other Attitude Types. Attitude Types are connected to free will, while it is harder to change a Functional Type, which are connected to neurophysiology.

¦¦¦ Adaptable Natural Lover, Miss Right, Psychological Adult, Southeast

Being loved makes a man stronger. Being loved with words may raise a man’s self esteem. But being loved with actions makes him feel that he can do anything. Adversity will bring out a woman’s true value and you will know if you have a Miss Right on your hands or not. Miss Right is loyal, flexible, and giving -- a combination of traits that makes a woman’s love much more potent. As Baltasar Gracian said, ///Actions are the stuff of life, words its frippery. Eminent deeds endure, striking words pass away.///

Women’s three favorite hobbies are acting, flirting, and confusing. The Reality Factor therefore dictates that a woman’s Attitude Type can only be diagnosed by looking at her actions. The same goes for her level of romantic interest. Speed typing is a myth. It takes months to diagnose an Attitude Type with certainty. Why would you invest your heart into a fake?

Miss Right’s agenda is to find a man that she can love and respect, and be happy with over the long haul. This man has to be her type physically because love is physical attraction. But he also has to be romantically charismatic, meaning witty and slightly detached in order for her to respect him.

№ 9 🔴 чистокровная сука и её подтипы

♀ Adaptable--Inflexible Natural Lover, Girl Friday, Psychological Immortal, South by Southeast

Girl Friday is a cross-type between Miss Right and Bottom Girl. Girl Friday is naturally attracted to the Sacred Lord Protector, and such a match is heaven on earth, the elusive El Dorado. Girl Friday is a public relations specialist for the Sacred Lord Protector or the Kamensky Faith Cleric. 《Public Relations》 is a strategic communication process that builds mutually beneficial relationships between the Charismatic and the new sex-spies, prostitutes and female agents. Bitches who are new to the Kamensky Faith Club are referred to as fresh work. In a story by Jonathan Swift, an aboriginie on an island where Crusoe’s shipmates marooned him, was rescued from other cannibals by Robinson Crusoe. This happened on a Friday, so Crusoe named the aboriginie Friday.  Friday owed Robinson Crusoe his life, so he felt indebted to Crusoe for life, and he became Robinson Crusoe's top aide. Girl Friday has come to mean a Charismatic leader's female lieutenant. The movie His Girl Friday (1940) starring Cary Grant, best illustrates this. Theodora was emperor Justinian’s Girl Friday. Prior to becoming Empress she was a prostitute selling pussy. Emperor Justinian created the Byzantine Empire's Golden Age. He has built Hagia Sophia and the Hippodrome. Феодора является чистокровной, Мессалина находится в состоянии растерянности. Theodora is thoroughbred, Messalina is in a state of confusion.

324 Girls Fridays accompanying Red Phoenix (324 Девушек Пятниц сопровождающих Красного Феникса)
    представление чисел с помощью френдесс. узнай кто ты, и свой долг перед содружеством стран сателлитов каменскиландии.

Le Sphinx rouge: у дэдди длинного автонима, 324 спутницы. но он уеденяется для занятий фактической медитацией в Saturne-jour (Brahmā-jour, décadi) ● и в Супер-Сатурналии (31 Октября по 4 Ноября) -- на 41 день в каменскистком году. ● | его достойное качество: Anatomy of the Supreme Being. Это -- изучение того как системы организма Верховного Существа работают вместе.

■ Самка минотавра (Буйволица) возглавляет первую трёхчастную лейб-компанию. (первая триада - аксиомы каменскисткого клуба Demi-dieux и чистокровных demi-chiennes | процесс рождения завершился с 5/11 -  3/3 | предел - 108 породистых demi-chiennes | расположены у южной коллонады каменскисткого клуба.) Буйволица идет позади Лорда Протектора. Самка минотавра несет знамя с изображением каменскисткого клуба Demi-dieux и чистокровных demi-chiennes.

▪ Самка кентавра была освобождена из утробы 5/11 - 14/12 (premier mois: Holographie. Son emblème est Centaure.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором к неё в Kronos-jour (primidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Belief in the Supreme Being. | вюв | баннер Самки кентавра крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

▪ Самка минотавра была освобождена из утробы 15/12 - 23/1 (deuxième mois: Implacabilité. Son emblème est Taureau.) | праздник (выходной)для свидания с лордом протектором у неё в Yama-jour (duodi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Disbelief in an Afterlife or Reincarnation. | Ю | баннер Самки минотавра крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

▪ Гусеничная лента была освобождена из утробы 24/1 - 3/3 (troisième mois: Cohérence. Son emblème est Chenille (mécanique).) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё в Hypérion-jour (tridi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Disbelief in the Supernatural. | ююз | баннер Гусенечной ленты крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

■ его священное высочество лорд протектор - великий магистр, возглавляет вторую трёхчастную лейб-компанию (фр. compagnie - ей соответствует рота). состав: от 3 до 108 породистых demi-chiennes. [вторая триада - стремления каменскисткого клуба Demi-dieux и чистокровных demi-chiennes | процесс рождения завершился с 4/3 - 1/7 | предел - 108 породистых demi-chiennes | расположены у северо-западной коллонады каменскисткого клуба. | СЗ ] по левую руку от его священного высочества держит знамя с личным гербом  лорда протектора Девушка весы.

▪ Кормящая грудь была освобождена из утробы 4/3 - 12/4 (quatrième mois: Gloire. Son emblème est Allaitement.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё в Mitra-jour (quartidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Reconstructionist pragmatic nudism. | зсз | баннер Кормящей груди крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

▪ Девушка весы была освобождена из утробы 13/4 - 22/5 (cinquième mois: Sensibilité. Son emblème est Balance.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё в Soleil-jour (quintidi) ○ | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Pro Life / Fruitarian Abolitionism / and Authority Masculism. | СЗ | баннер Девушки весов крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

▪ Самка феникса была освобождена из утробы 23/5 - 1/7 (sixième mois: Apothéose. Son emblème est Phénix.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё в Cupidon-jour (sextidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Anti Aging, Rejuvination, Athletization, and Radical Life Extension leading to the transition from Homo Sapiens to Homo Sapiens Immortalis, man only being the first to undergo this transformation among living beings, the rest to follow. | ссз | баннер Самки феникса крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих. 

■ Самка страуса возглавляет третью трёхчастную лейб-компанию. [третья триада - образ жизни каменскисткого клуба Demi-dieux и чистокровных demi-chiennes | процесс рождения завершился с 2/7 - 30/10 | предел - 108 породистых demi-chiennes | расположены у северо-восточной коллонады каменскисткого клуба.] по правую руку от его священного высочества, Самка страуса держит знамя содружества стран сателлитов каменскиландии. 

▪ Улитка была освобождена из утробы 2/7 - 10/8 (septième mois: Affaire. Son emblème est Escargot.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё в Psyché-jour (septidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Admiral Gold Dust Love Loveology. | ссв | баннер Улитки крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих. 

▪ Самка страуса была освобождена из утробы 11/8 - 19/9 (huitième mois: Partisane. Son emblème est Autruche.) | праздник (выходной) для свидания с лордом протектором.у неё в Némésis-jour (octidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Admiral Gold Dust Love Pimpology. | СВ | баннер Самки страуса крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

▪ Свиноматка или девушка кабан была освобождена из утробы 20/9 - 30/10 (neuvième et dernier mois de l'année de calendrier Kamenskiste: Féodalité. Son emblème est Sanglier.)| праздник (выходной) для свидания с лордом протектором у неё.в Minerve-jour (nonidi) | предел - 36 породистых demi-chiennes | достойное качество: Medieval / Feudal Loyalty (the liege lord of my liege lord is not my liege lord, the liege vassal of my liege vassal is not my liege vassal.) | всв | баннер Свиноматки (Девушки кабана) крепится к спине, чтобы не спутать своих и чужих.

№ 0 🔴 завораживающий (spellbinding)

У всех успешных людей есть план игры. План игры состоит из фаз. Фазы состоят из комбинаций. 
    (All successful people have a game plan. Game Plan consists of phases. The phases consist of combinations.)

базис (basis)

🔥Дебют: Ладья ➡ Маньяк (Обольститель № 3) ➕ 

👤 Миттельшпиль: Ферзь ➡ Кокетка (Обольститель № 2) ➕ 

💡Эндшпиль: Король ➡ Харизматик (Обольститель № 1) = 

Бог Йама ⬅ Гиперион ⬅ Каменский

(Харизматик Кокетка Маньяк, или уретральный-кожный-мышечный)

▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪⭐▪▪▪▪

🔥 Дебют: Ошибка Дональда Трампа по иронии судьбы оказалась тем, что он стал оправдываться за владение капиталом. Главный капитал Повесы это не деньги. Капитал Повесы это его деликатная (!) дерзость и соблазнительная (!) дурная слава. (Побудьте день вы в шкуре известного миллиардера -- вам жизнь покажется наоборот.) Сексуальный хищник должен всегда делать вид что он старается сохранять лицо его жертвам, но сам он ни в коем случае не должен оправдываться. То что он честно демонстрирует свою нечестность и бесстыжесть, является обольстительным докозательством его искренности, а дурная слава Повесы делает его неотразимым, так как кошечки соревнуются. Приблизительно так.

👤 Миттельшпиль: Как часто мы совершаем одну и ту же ошибку, полагая, что лучше все время держаться рядом, что постоянная близость служит своего рода страховкой. Заставляя жертву томиться в ожидании, Ферзь прочно удерживает ее в своей власти. Кокетки –- великие мастера этой игры, заключающейся в 《перетягивании каната》 между надеждой и разочарованием. Кокетка эмоционально не заинтересована ни в ком, она самодостаточна. Способность высоко ценить себя крайне важна в обольщении. Кокетки никогда не страдают от ревности –- это не вписывалось бы в образ абсолютной самодостаточности. Однако они в совершенстве владеют искусством возбуждать ревность.

《Очарование ребенка в огромной степени коренится в его самолюбовании, самодостаточности и недоступности, точно так же, как очарование некоторых животных, игнорирующих нас, скажем, кошек.》
    ~ Зигмунд Фрейд

💡 Эндшпиль: Подделать харизму невозможно. Харизма происходит из внутренних качеств отсутствующих, но желанных для большинства людей. Харизма пронизывает все существо Харизматика, она выплескивается через край, заставляя вас задаться вопросом, а не стоит ли за Харизматиком нечто большее, чем видно глазу? А не бог ли он? Источник своих знаний Харизматик сохраняет в тайне. Излучая заразительное воодушевление и невозмутимость, Харизматик остается при этом немного отстраненным и ранимым -- сочетание несочетаемых черт. Харизматик не скрывают своей потребности в любви и восхищении. Харизма играет на подавленной сексуальности. Поведение Харизматика может быть взвешенным и спокойным, но глаза выдают страстность. Однако в глазах Харизматика вы не прочтете испуга или замешательства. Близким и отстраненным был Зигмунд Фрейд. Поскольку по большей части люди вполне предсказуемы, наличие подобных противоречий неоспоримо свидетельствует о харизматичности. Они сообщают характеру Харизматика дополнительное богатство, вызывают у окружающих потребность обсуждать его. Такой загадочной личностью был Оливер Кромвель. Вы с радостью следуете за Харизматиком, потому что вам нравится быть ведомыми, в особенности тем, с кем связаны приключения и процветание. Наши современницы, страдая от разобщенности, испытывают непреодолимую потребность объединиться. У Харизматика есть план действий. Это позволяет вам расслабиться и наслаждаться путешествием пока он жив, но не на минуту дольше. Многие из нас, чтобы выжить в этом мире, постоянно идут на компромиссы. Харизматик этого не делает. Он на деле следуют своим идеалам, не заботясь о последствиях. У Харизматика нет страха смерти. Часто зрительский интерес вызывает совсем не тот актер, который кричит громче всех или больше всех жестикулирует, а тот, который сохраняет спокойствие и излучает невозмутимость. Во всех своих действиях Харизматик демонстрирует безрассудную отвагу и храбрость. Он уходит с поля битвы последним. От этого аура сияет еще ярче...

разворот для тех кто в позиции власти
    (reversal for those in a position of power)

Эндшпиль ➡ Миттельшпиль ➡ Дебют
    Король ➡ Ферзь ➡ Ладья
    Харизматик ➡ Кокетка ➡ Повеса
    Бог Йама ➡ Гиперион ➡ Каменский
    💡Лампа ➡ 👤 Тень ➡ 🔥 Огонь

~ ▪ ~

Хай живе Каменський! Jai Gourevitchisme-Kamenskisme! (जय GiK!) Vive le Commonwealth des États Clients de Protectorate-République de Congo-Kamenskylande!  Vive la Première Maison Daddy'ienne-Abrahamienne de la Kamenskylande! Vive le Club des Kamenskistes ou la Nation des Demi-dieux et Demi-chiennes! Thanks be to  l'Être suprême.

Бог Яма Гіперіон Каменський (Deus le Sacré Lord Protecteur Yama Hypérion Kamensky) також відомий як NineHoPimp також відомий як Amiral 《Poussière d'or》 Amour також відомий як Деддi (Деддi Довгий Автонім)  також відомий як Мітрідат Юрійович Каменський
    _

[Son Altesse Sacré Deus le Sacré Lord Protecteur Yama Hypérion Kamensky, Amiral 《Poussière d'Or》 Amour -- the Pimpin Arch-pirate, Strategos (στρατηγός) of the Protectorate, Architect of the Kamensky Faith Club, Minister of Kamensky Faith Inquisition and Military Campaigns, Commissioner of Counterpolice, Secretary of the Kamensky Party, Author and vassal of the Indestructible Constitution of the Commonwealth of Client States of the Protectorate of Kamenskyland and the embedded Bill of Immutable Rights of the Commonwealth of Client States of the Protectorate of Kamenskyland, Head of State of the CCSK, Le fondateur et l'grand maître sacré de l'Club des Kamenskistes. Le fondateur de première maison daddy'ienne-abrahamienne de la Kamenskylande.]
  •  09/09/2017, 14:13 1840977 in reply to 1840813

женская импотенция

принятие решения -- это мост между высокими баллами интереса из ста и действием.
    если после решения не следует никакого действия, то вместо решения имел место быть флирт с решением. флирт с решением это женская импотенция.

дэдди
    _
  •  09/09/2017, 21:11 1840981 in reply to 1840977

можно ломать голову стараясь понять, но лучше подытожить ее поступки по отношению к тебе.

дэдди
    _
  •  09/10/2017, 13:19 1840990 in reply to 1840981

Paul_T:
    А чё, кино уже кончилось, а?..

сбснна %)

это не кино, это сериал полный сиквелов и приквелов, сезонов и эпизодов.

Консулу Республики Казахстан
    в Вашингтоне, США
    от гр. США, Каменского
    Льва Юрьевича,
    Постоянно проживающего по адресу
    ул. Бэктон Лейн, дом 1030, г. Пиэрленд,
    Техас, 77584. США.
    Телефон: 713 436-1879 (д)

ЗАЯВЛЕНИЕ

Прошу Вас оформить многоразовую визу в Республику Казахстан на период с 20.9.2017 по 7.6.2025. Цель поездки – частная. Приглашающая сторона – гражданка Казахстана Джаспенова Айнура Халиевна, город Алматы, улица Сауранбаева дом 14, квартира 6. Телефон +7 747 179 5583.

Основная цель моей поездки – личная встреча с Айнурой Халиевной. Мы знакомы приблизительно 2 года и поддерживали постоянный контакт по телефону и через Скайп. Мне бы хотелось сейчас провести вместе достаточно долгое время чтобы лучше узнать друг друга. В 2015 году я побывал в Алматы как турист, мне понравился город и люди с которыми я познакомился. Я бывал и жил во многих странах Азии, к которой у меня глубокий интерес еще с молодости, однако мой родной язык – русский и я рад возможности обрести друзей в Алматы.

В приложении я прилагаю следующие документы:

Заполненная визовая анкета.
    Одна цветная фотография размера 5 х 5 см.
    Копия первой страницы паспорта США
    Money order на сумму 160 долларов США
    Паспорт гражданина США, истекающий 7 июня 2025 г.

"с уваженьем, дата, подпись.
    отвечайте нам, а то,
    если вы не отзовётесь,
    мы напишем в спортлото".

дэдди
    _
  •  09/10/2017, 22:06 1841002 in reply to 1840990

трагикомедия: соционические типы полемизируют (Высоцкий -- Жан Габен, Пушкин -- ИЭЭ.)

альтер эго "Гамлета" (Гая Юлия Цезаря Августа Германика Калигулы) -- это "Шерлок Холмс" или "Штирлиц" (Кэри Грант), или наоборот... поэтому я назвал Экспрессиониста Первого Дозора -- первого цикла социальных функций (зондирующий накопитель-оптимизирующий вдохновитель-комбинирующий оценщик-выражающий экспрессионист), Диалектического Извергателя, Оливера Кромвеля, Расследователем, чтобы не сказать разнюхивателем.

"не скрыться вам, ведь от меня секретов нет.
    мой метод прост: брать всех под подозренье.
    любой преступник оставляет след
    и возвращается на место преступленья."

наш сайт знакомств -- маскарад.

"наш мир -- театр" -- так говорил Шекспир, --
    я вижу лишь характерные роли:
    тот -- негодяй, тот -- жулик, тот -- вампир, --
    и всё, -- как Пушкин говорил: "чего же боле?"

бывает так, что крылатые выражения используются Высоцким в качестве сатиры, чтобы быть опровергнутыми его же собственными стихами.

"но имя есть -- я повторяю как пароль, --
    не верь, что детективы нелюдимы:
    она играет голубую роль,
    мне голубая роль -- необходима."

голубая роль: маловыразительная роль положительной героини.

"мы многое из книжек узнаем,
    а истины передают изустно:
    пророков нет, в отечестве своём, --
    но и в других отечествах не густо. "

половина мира смеется над другой половиной, а дураки -- все они.

дэдди
    _
  •  09/15/2017, 17:48 1841062 in reply to 1840813

архетипическая пластичность против стереотипов

гарем страуса больше похож на семью сутенёровых со-жен, чем гарем льва. новое мифическое чудовище -- сфинкс прямоходящий: нижняя часть тела страуса, верхняя часть тела (за исключением головы) как у льва. оно символизирует гибрид сутенёра (царь этрусков) и мастера метисации (египетский фараон) -- homo immortalis magister (человек мастер бессмертный). этот тип риддлера объединяет культурные элементы древней Тосканы и древнего Египта.

римляне заимствовали свою культуру у тосканцев (этрусков), точно также как турки (османы) у монголоидов -- тюрков, или британцы у галлов (французов). поэтому когда император Калигула почувствовал тягу к Египту, это был не совсем Египет, а скорее проекция на Египет этрусских корней Римской культуры.

почему искусственная матка -- бросает вызов смерти? женский эдипов комплекс является мостом между органикой и неорганической материей, приближая нас к точке омега.

поэтому женский эдипов комплекс надо поощрять. проживи свою жизнь так, чтобы все твои шлюхи-правнучки одновременно являлись твоими внучками, твоими дочерьми и твоими со-женами -- чистокровными проститутками. точка омега это "Я" вселенной. а что такое "Я" если не продукт метисации (в случае точки омега, совокупления жизни и смерти -- высшей формы метисации).

дэдди
    _
  •  09/17/2017, 0:48 1841079 in reply to 1841062

сообщение № 108

эффективность голой правды

"мне нравится когда меня публично поправляют.
    это кратчайший путь к исправлению ошибки.
    большинство людей не любят когда их публично поправляют.
    эти люди никогда не исправят их ошибки."
    -- Demi-dieu Peter Andrew Nolan

девочки сейчас ждут выхода в продажу лекарства, которое уничтожает память о мужчинах, которые их оставили. настоящие мужчины оставляют девочку, не чтобы ранить ее на всю её жизнь -- но для того, чтобы вылечить ее плохое отношение к мужчинам. для этого девушку надо "клеймить" отказом. память о несложившихся отношениях это клеймо. но это клеймо является частью узора роста этой девочки.

girls are now waiting for the release of a drug that destroys the memory of the men who left them. real men leave the girl, not to injure her for all her life -- but in order to cure her bad attitude towards men. for this, the girl must be "branded" by refusal. the memory of an unfulfilled relationship is a stigma. but this brand is part of the pattern of this girl's growth.

дэдди
    _
  •  09/17/2017, 14:36 1841086 in reply to 1840813

сообщение № 109

поэтическое время суток

сергей есенин, "клён ты мой опавший"

клён ты мой опавший, клён заледенелый!
    что стоишь склонившись под метелью белой?
    или что увидел? или что услышал?
    словно за деревню погулять ты вышел.
    и, как пьяный сторож, выйдя на дорогу,
    утонул в сугробе, приморозил ногу.
    ах, и сам я нынче чтой-то стал не стойкий,
    не дойду до дома с дружеской попойки.
    там я встретил вербу, там сосну приметил,
    распевал им песни про метель о лете.
    сам себе казался я таким же клёном,
    только не опавшим, а вовсю зелёным.
    и утратив скромность, одуревши в доску,
    как жену чужую, обнимал берёзку.

имя алексей означает защитник, а слово защитник это эвфемизм к слову тюремщик. женских тюрем мало. тюремщики должны работать в тюрьмах а не в семьях. с именем алеся тоже самое. алеся это безумно ревнивая "мать логовища". фамилия "алексеев" конечно происходит от имени алексей. почемуто все алексеи скопились в южном административном округе. эпицентром этого сгущения алексеев и алесь является краснодар. потом сочи. на периферии наверно элиста. тюремщики любят "сытую надежность" тепла. https://youtu.be/E_OQ3p4k_HQ другое дело имя сергей. сергей означает высокий. а алексей ведет себя низко. запомни -- счастье это награда за дерзость. Алексеевы жёны, чтобы мне ассистировать -- прилетайте в Алматы. я прилечу в Алматы в 11:45 вечера, в четверг, 21-го. номер полета LH648, из франкфурта в алматы. в их массе, тюркские женщины, такие как моя главная ассистентка Айнура, красивее монголок и козачек, но есть исключения. почетнее быть исключением чем примером закономерности. но Айнура такая красавица что она исключение даже из гомогенно красивых казашек. ревность это яд который не должен проникнуть в вашу кровь мои сладкие суки.

владимир высоцкий, "белое безмолвие"

"все года и века и эпохи подряд
    всё стремится к теплу от морозов и вьюг.
    почему ж эти птицы на север летят,
    если птицам положено только на юг?

слава им не нужна и величие.
    вот под крыльями кончится лёд,
    и найдут они счастье птичее,
    как награду за дерзкий полёт".

дэдди
    _
  •  09/18/2017, 0:29 1841092 in reply to 1840813

сообщение № 110

"es casi ley
    los amores eternos
    son los más breves"

les espagnols sont tout le temps de mauvaise humeur.
    во вселенной нет непримиримых законов.
    никто не несет ответственность за то, чтобы нести ответственность за то, чтобы не быть счастливым.
    как можно быть свободным в несвободном мире если ты сам себя сажаешь в долговую тюрьму чьих либо ожиданий.
    я отменяю этот закон.

дэдди
    _
  •  20 hours, 14 minutes ago 1841109 in reply to 1840813

сообщение № 112

"одно гнилое яблоко портит весь бушель"
    -- сутенёрская поговорка

тайна, в виде умолчания и намеков (заманивание в виде таинственности) оберегает "слабый ум неуверенного человека с низкой самооценкой" от столкновения с "сильным умом уверенного человека с высокой самооценкой". но "тайна в виде умолчания и намеков" (заманивание в виде таинственности) плохо обслуживает "сильный ум самуверенного человека с высокой самооенкой", ибо сильному уму уверенного человека с высокой самооенкой, если он еще и хочет быть таинственным, в отношениях с менее развитыми самостями, придется тратить диспропорциональное количество энергии -- чтобы "достучаться" до "слабого ума неуверенного человека с низкой самооценкой".

mystery, in the form of silence and hints (enticement in the form of mystery) protects the "weak mind of an insecure person with low self-esteem" from collision with the "strong mind of a confident person with high self-esteem." but "the mystery in the form of silence and hints" (enticement in the form of mystery) badly serves the "strong mind of a self-confident man with high self-esteem," for the strong mind of a confident person with a high self-esteem, if he also wants to be mysterious, in dealing with less developed ones , will have to spend a disproportionate amount of energy - to "reach out" to "the weak mind of an insecure person with low self-esteem."

быть таинственным дураком всегда выгодно, и всегда скучно. быть таинственным мудрецом -- дает удовлетворение на данный момент, но неудовлетворительный результат. мудрецу необходимо удерживать равновесие. не быть слишком извилистым, но и не быть слишком прямолинейным. а глупец подтянется если не будет себя терзать, и будет терепеливо развиваться.

being a mysterious fool is always profitable, and always boring. to be a mysterious sage - gives satisfaction at the moment, but an unsatisfactory result. the wise man needs to keep his balance. do not be too tortuous (full of twists and turns), but do not be too straightforward. and the fool will catch up if he does not beat himself up, and practice patience with himself.

адмирал "золотоносный пескок" половой (amiral "poussière d'or" amour ou daddy)
    _
Показать как RSS feed в формате XML

visits

Community Server